SBHM EKİBİ ÖZGEÇMİŞLER

 

ÖZLEM ÖZERHAN YİĞİT

      1988 yılında İzmir’de doğmuştur, ilk orta ve lise öğrenimini izmir’de tamamlamıştır. 2011 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulundan mezun olmuştur. 2014 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim dalında yüksek lisansını tamamlamıştır.

      2011 yılında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Dahiliye Kliniği ve Endokrin –Romatoloji kliniklerinde görev yapmıştır.

        2015 yılından itibaren SBHM’de Süpervizör olarak çalışmaya başlamış birimin Hemşirelik Bakım Değerlendirme Sistemi (HBDS) koordinatörlüğünü yürütmektedir. Avrupa birliğine üye ve aday 7 ülkenin ortak  ‘‘Sağlık Reformu: Sağlık Sisteminde Ortaya çıkan Yeni Mesleklerin Uygulama, çıktı ve Maliyetler Üzerindeki Etkileri (MUNROS)’’ Avrupa Birliği Projesi’nin yürütülmesinde görev almaktadır.

 

 

FATMA İNCEKARA AYDIN

        1975 yılında Giresun Eynesil ilçesinde doğmuştur. 1993 yılında Giresun Görele Sağlık Meslek Lisesi, 1998 yılında Anadolu Üniversitesi Hemşirelik Bölümü Ön lisans, 2011 yılında Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulundan mezun olmuştur. 2015 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans programına başlamıştır.

       1993  yılında  Elazığ-Maden Hazar Sağlık Ocağı,

       1994 yılında  Giresun Görele Koyunhamza  Sağlık Ocağı,  1995-1996  yılları arasında Giresun-Görele Devlet Hastanesi Acil Servis hemşireliği, 1996-2001 yılları arasında Hemodiyaliz ünitesinde hemşire ve sorumlu hemşire görevlerinde,

      2001-2006 yılları arasında İzmir  Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hemodiyaliz Ünitesinde hemşire , 2006-2010 yılları arasında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Üroloji Kliniği sorumlu hemşire görevlerinde,

       2010-2014 yılları arasında Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hemodiyaliz ünitesinde hemşire ve üroloji kliniğinde sorumlu hemşire görevlerinde,

       2014-2015 yılları arasında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Üroloji Kliniği sorumlu hemşiresi olarak çalışmıştır,

        2015 ocak ayı itibari ile İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

       Evli ve iki çocuk annesidir.

 

 

ZEHRA GENCEL EFE

1973 yılında Manisa’ nın Demirci ilçesinde doğmuştur. 1991 yılında Manisa Sağlık Meslek lisesinden mezun olmuş ve lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamlamıştır. 2003 yılında Celal Bayar Üniversitesi’ nde yüksek lisans eğitimini ve 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’ nde doktora eğitimini tamamlamıştır. 1991 yılında hemşire olarak görev yapmaya başlamıştır.

1991-1993 Sofular Sağlık Ocağı, Pazarlar Kütahya ilinde hemşire olarak göreve başlamıştır. 1993-1996 yıllarında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesi’ nde hemşire olarak çalışmıştır. 2014-2015 yıllarında Kamu Hastaneler Birliği İzmir İli Güney Bölgesi Mali Hizmetler Stok Analiz ve Koordinasyon Biriminde görev almıştır. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi merkezi ameliyathane biriminin kurucularındandır ve aynı birimde 10 yıl sorumluluk yapmıştır. 

Bilimsel alanda çeşitli konular ile ilgili çok sayıda makale ve tebliğleri ile ‘’Anadolu Türk Kültüründe Mumyalama’’ adında bir kitabı yayınlanmıştır.  İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir

 

 

FATMA SUSAM ÖZSAYIN

1984 yılında İstanbul’ da doğmuştur. 2003 yılında İstanbul Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ ni birincilikle bitirmiş ve lisans eğitimini Ege üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’ nde tamamlamıştır. 2012 yılında Erasmus Programı ile Danimarka’ nın Kopenhag şehrinde değişim öğrencisi olarak bulunmuş; Metropolitan University of College’de üniversitenin bir dönemini ve  Kopenhag Hvidovre Hastanesi’ nde intörn eğitimini tamamlamıştır. 2015 yılında Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’ nda yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

2003 yılında İstanbul Dünya Göz Hastanesi’ de hemşire olarak çalışmaya başlamış ve 2004 yılında Kocaeli Kandıra Merkez Sağlık Ocağı’ na atanmıştır. 2005 yılında Gebze Fatih Devlet Hastanesi Acil Kliniği’ nde, 2006 yılında Manisa Hemoglobinopati Tanı Merkezi’ nde, 2007-2009 yılları arasında Manisa Devlet Hastanesi Ameliyathane Biriminde hemşire olarak görev almış 2009 yılında İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ameliyathane Biriminde göreve başlamıştır. 2012 yılında Merkezi Ameliyathane biriminde süpervizör Hemşire 2015 yılında Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü’ nde  Süpervizör olarak çalışmaya başlamıştır. Birimin Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi (ÇKYS) koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Bilimsel alanda çalışmaları mevcut olup 2012 yılında İsveç Malmö Üniversitesi’ de ve 2015 yılında İtalya’ nın Roma şehrinde bilimsel çalışmalar ile hastanemizi temsil etmiştir. Avrupa birliğine üye ve aday 7 ülkenin ortak  ‘‘Sağlık Reformu: Sağlık Sisteminde Ortaya çıkan Yeni Mesleklerin Uygulama, çıktı ve Maliyetler Üzerindeki Etkileri (MUNROS)’’ Avrupa Birliği Projesi’nin yürütülmesinde görev almaktadır.

 İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

 

HAYRİYE MARANGOZ

1972 yılında İzmir’de doğmuştur, ilk orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamlamıştır.1990 yılında Atatürk Sağlık Meslek Lisesinden sonrasında Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Hemşirelik Lisans mezunudur.

1990 yılında Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde hemşire olarak göreve başlamıştır.İzmir’de Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi ve Bozyaka Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapmıştır.Malatya Beydağı Devlet Hastanesinde 2003-2007 tarihleri arasında Başhemşirelik görevini yürütmüştür.2007 tarihinde tekrar Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesinde göreve başlamış olup .Hemodiyaliz ve Amatem servislerinde görev yapmıştır.

Hemodiyaliz, Alkol ve Madde Bağımlılığı ve Tıbbi Bilir kişilik sertifikaları vardır.Evli ve iki çocuk annesidir.


  © 2014 T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.