Haber İçeriğiKosovalı Doktorlardan Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesine Tam Not

             Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA)?nın desteği ile Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen "Acil Afet Eğitimi" eğitim programına katılan Kosovalı Doktorlar Hastanemizi ziyaret etti. 20 Kişilik heyet Hastanemiz Acil Servisinin işleyişini yerinde görmek ve bilgi almak için hastanemiz Acil Servisini gezerek yerinde incelemelerde bulundu.

             Hastane Yöneticisi Prof.Dr Enver Altaş "Dost ve kardeş ülke Kosova?dan gelen heyete hastanemizi ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti belirterek iki ülke arasında kurulan dostluk köprüsünün pekiştirilmesi adına bu ziyaretlerin önemine değinerek, aramızdaki dostluk, kardeşlik bağını güçlendirecek bu tür ziyaretlerin ilelebet var olan ilişkilerimizin daha iyiye doğru götüreceğini vurguladı".

             Acil Servis Bölüm Başkanı Doç.Dr. Erol Ünlüer ise hem yeni teknolojik gelişmeler hakkında bilgi verdi hem de acil servisin işleyişini anlattı.

             İKÇÜ Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesini ziyaret eden Kosovalı heyette bulunan Dr.Akile Rexha hastaneyi yakından tanıma imkanı bulduğunu , Acil Servisinin işleyişi konusunda aldığı bilgilerden ülkesinde de istifade edeceğini belirterek hastaneye hayran kaldığını belirtti.

             Kosovalı Dr. Mimoza Hoda ise Hastanenin işleyişine bayıldığını gerçekten büyük ve etkileyici bir hastane olduğunu belirti. Dr.Muhamet Petrova ise böyle büyük bir hastanede bulunmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek buradan edindiği bilgi ve becerileri ülkesinde de kullanacaklarını belirtti.

 

Haber Resimleri

 
 

  © 2014 T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.