Haber İçeriğiHastanemizde Tam Otomatik Kemoterapi Uygulama Alanı Açıldı.

             İzmir Güney Kamu Hastanelerine bağlı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Ege bölgesindeki kamu hastaneleri içindeki en büyük ve kapsamlı tam otomatik Kemoterapi Hazırlama ve uygulama ünitesi 05.02.2016 tarihinde İzmir İli Güney Bölgesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan ve İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Prof.Dr. Enver Altaş ve İzmir güney kamu hastaneleri birliği Daire Başkanları eşliğinde açıldı.

             Hastane yöneticisi Prof.Dr Enver Altaş ?Tam otomatik kemoterapi hazırlama ünitesi sayesinde, el değmeden hasta ve çalışan güvenliğine maksimum önem verilerek; ilaç dozu dijital ortamda, tam doğru doz hesaplanarak verilecektir. Kemoterapi ilaçları otomatik sistem ile steril oda içerisinde el değmeden yüzde yüz güvenilir şartlarda eğitimli operatörler tarafından hazırlanmaktadır. Ayrıca kemoterapi uygulama alanımız da koltukları da dahil olmak üzere yenilenmiş, hastalarımızın hizmetine sunulmuştur, diye belirtti.

             Prof.Dr. Behzat Özkan ise Sağlık hizmetleri sunumunda binanızı çok iyi inşa etmiş olabilirsiniz. Ancak hijyeni iyi sağlayamazsanız binanın iyi inşa edilmiş olması önemini kaybediyor. Sağlık hizmetlerini adım adım ayakları yere basacak şekilde yürütmek zorundasınız. Devamlı ölçmek ve değerlendirmek zorundasınız. Yani proaktif olmak zorundasınız. Sorun tabi ki çıkabilir. Ama sorunu görüp öncesinde tedbir alıyorsanız o zaman iyi yöneticisiniz. İyi bir hekimsiniz. Hastalarımızın ve çalışanlarımızın bu yeni ünitemiz sayesinde tam güvenli,mükemmel bir hizmet alacağından dolayı çok mutluyuz diye ifade etti.

 

Haber Resimleri

 
 

  © 2014 T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.