Haber İçeriğiİZMİR'DE BİR İLK

             İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği olarak geleneksel hale getirdiğimiz bilimsel aktivitelerimize 2015 yılında da devam etmek üzere güncel bir konu hakkında workshop gerçekleştirmeyi ve diğer klinikler ile paylaşmayı planladık.

             Bilindiği üzere minimal invaziv kalp cerrahisi dünyada giderek artan bir trendle uygulanmaktadır. Ancak bu uygulamalar büyük ve donanımlı kliniklerde gerçekleştirilebilmektedir. Gerek kozmetik avantajları ile hastalar tarafından gerekse komplikasyonları ve maliyetleri azaltması bakımından cerrahlar ile kurumlar tarafından minimal invaziv kalp cerrahisi tercih edilir hale gelmiştir. Bu toplantımızda gerek ülkemizden gerekse yurtdışından değerli katılımcılarla tecrübelerimizi paylaşıp ameliyathanemizde canlı yayınla minimal invaziv ( Göğüs kemiği açılmadan ) aort kapak replasmanı ( kalp anadamarının kapakçığının değiştirilmesi ) ameliyatını gerçekleştirdik.

             Bu konuda Türkiye de bu ameliyatların yapılabildiği merkez sayısı çok az sayıdadır. Kliniğimiz de bu nadir ve nadide merkezlerden biridir.

 

Haber Resimleri

 
 

  © 2014 T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.