Haber İçeriğiGEBE & MENOPOZ OKULLARI HİZMETİNİZDE

GEBE ve MENOPOZ OKULU AÇILIŞI

             İzmir İli Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr.Behzat ÖZKAN,Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Murat TÜRKYILMAZ, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Prof.Dr.Enver ALTAŞ,Güney Bölgesi hastane yöneticileri, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeli ve vatandaşların katılımı ile Menopoz ve Gebe Okullarının açılışı yapıldı.

             İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Prof.Dr.Enver ALTAŞ açılış töreninde kısa bir konuşma yaptı.Konuşmasında kadınlarımıza yönelik hizmetlere gebe ve menopoz okullarının da eklendiğini, sağlıklı yaşamın parçası olan gebeliğin bilinçli ve sağlıklı geçirilmesi ile sağlıklı bebeklerin olacağını, kadınların menopoz öncesi,menopoz ve menopoz sonrası yaşamış oldukları bir takım sıkıntılarının menopoz okulu ile destek bulabileceklerini ,hastanenin deneyimli ve eğitimli kadrosu ile birlikte bazı süreçleri daha kolay atlatabileceklerini söyledi.

             İzmir İli Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Murat TÜRKYILMAZ kısa sunum eşliğinde yapmış olduğu konuşmasında; kamu kuruluşu olan hastanelerde gebe ve menopoz okullarına büyük ihtiyaç olduğunu ve kendi bünyelerinde ki yedi hastanede gebe ve menopoz okullarını faaliyete geçirdiklerini söyledi. Gebe ve menopoz okullarına kayıt almaya başladıklarını belirtti. Gebe okullarındaki eğitimlerle bilinçli gebelik,rahat bir doğum,sağlıklı bebekler ile normal doğuma hazırlanma,doğumhane korkusunu atma, süreçleri tanıma ile strese bağlı sezaryanın önüne geçmenin hedeflendiğini söyledi. Türkyılmaz, insan ömrünün uzamasıyla menopoz öncesi, menopoz ve menopoz sonrası dönemin, ilerleyen yaş itibarı ile kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için eğitimi zorunlu hale getirdiğini,bu yüzden beslenmenin, sporun, sağlık kontrolünün, yaşam kalitesinin öneminin ön planda tutulduğu okullarımıza tüm yetişkin bayanlarımızın kayıt yaptırmalarının menfaatlerine olacağını söyledi.

             İzmir İli Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat ÖZKAN insanın bilmediğinin cahili olduğunu, eğitimi verilmeyen konularda duyumlarla bilgi edinildiğini ve bu bilginin doğruluğuna güvenilemeyeceğini vurguladı. Duyarak değil okuyarak, araştırarak ve sorgulayarak bilgiye ulaşmanın temel hedefleri olduğunu, bir şeyleri kurup açmanın değil sürdürebilirliğinin sağlanması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Behzat ÖZKAN kamu hastanelerinde bir çok hizmetin ücretsiz olarak sunulmakta olduğunu ve bu okullara tüm bayanları beklediklerini söyledi. Yeni doğan bebeklerde topuk kanı almanın önemine değinerek bu okullarda verilecek eğitimlerde sağlıklı nesillerin yetişmesi için anne karnında eksiklikleri tamamlamaya başladıklarını, normal doğum ve anne sütünün önemini, yetişkin kadınlarımızın kendilerini daha iyi tanımalarını ve sağlıklarını korumalarını bu okulların sayesinde daha kolay olacağını söyledi.

             Gebe okulundan eğitim almış gebelere sertifikaları İzmir İli Güney Bölgesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat ÖZKAN,Dr.Murat TÜRKYILMAZ ,Prof.Dr.Enver ALTAŞ ve Sekterliğe bağlı hastane yöneticileri tarafından takdim edildi. Toplu fotoğraf çekimi ve kokteylin ardından loğusa şerbeti ikramı eşliğinde gebe okulu öğrencileri ile birlikte gebe ve menopoz okullarının açılışı yapıldı.

İletişim : 0(232) 244 44 44- 243 43 43 Dahili : 1235
 

Haber Resimleri

 
 

  © 2014 T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.