Sağlık Kurulu Rehberi

SAĞLIK KURULU HANGİ GÜNLERDE TOPLANIYOR?

                Sağlık Kurulumuz Pazartesi- Çarşamba- Cuma günleri Saat: 13:00 da toplanmaktadır.

İŞLEMLERİ BAŞLATMAK İÇİN NEREYE VE NE ZAMAN BAŞVURMALIYIM?

                Sağlık Kurulu Bürosu her gün sabah saat (11:30-11:45) öğleden sonra (15:30–16:00) saatleri arasında randevu vermektedir. Randevu almak isteyen hastalar kimlikleri ile birlikte verilen saatler arasında sağlık kurulu birimine müracaat edebilir. Randevu alan hastaların, randevu tarihinde sabah 08:00’ de kayıt işlemleri başlamaktadır.

SAĞLIK KURULUNA HİZMET VEREN POLİKLİNİKLER NEREDE VE NASIL ÇALIŞMAKTADIR?

                Heyet poliklinikleri haftanın her günü Saat: 09:00- 12:00 saatleri arasında Sağlık Kurulu Müracaat ofisinin hemen yanında bulunan Heyet Poliklinikleri bölümünde çalışmaktadır.

ÇIKARILAN SAĞLIK KURULU RAPOR TÜRLERİ VE MÜRACAAT İÇİN GEREKEN ŞARTLAR NELERDİR?

KİŞİSEL RAPORLAR

                Özürlü Raporları; (Özürlü Kimlik Kartı, 2022 (sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfından alınacak resmi yazı ile), Vergi İndirimi Raporları (vergi dairesinden alınacak resmi yazı ile), ÖTV Muafiyeti, Akülü Araç, Yaşlı Bakımı ve Rehabilitasyon Raporları, Özürlü İstihdamı Raporları, Trafik Sigortası Raporları, Özel Eğitim Raporları v.b.) için Şahsen Başvuru, Kişinin Dilekçesi ya da ilgili resmi daireden alınacak resmi yazı, Resmi Kimlik Belgesi ve Fotokopisi gerekmektedir.

(Ötv muafiyeti,trafik sigortası raporları, yaşlı bakım ve rehabilitasyon raporları ücretli olup, vezne makbuzu gerekmektedir. Vezne işlemleri sağlık kuruluna ilk müracaatın ardından yapılacaktır.)

                Sağlam Raporları; (İş Başvurusu, Öğretmenlik, Yurtdışı Çıkış, Huzurevi Giriş, Gemi Adamı Olmak v.b. raporlar) için Şahsen Başvuru, Dilekçe, Resmi Kimlik Belgesi ve Fotokopisi. (Gemi adamları için 10 adet Fotoğraf gereklidir). Durum Bildirir Raporlar; (Tayine Esas, Silah Ruhsatı v.b. raporlar) Şahsen Başvuru, Dilekçe, Resmi Kimlik Belgesi ve Fotokopisi, işlemler ücretli olup Vezne Makbuzu gerekmektedir. (Vezne işlemleri sağlık kuruluna ilk müracaatın ardından yapılacaktır.) Sürücü belgesi raporları; ilk müracaatta il sağlık müdürlüğünden resmi yazı gerekmektedir. Bu tür işlemler ücrete tabidir. Polis Okulu, Emniyet Müdürlüğü Raporları; (Emniyet Müdürlüğü ve/veya Polis Okulu'nca düzenlenerek polis adaylarından istenen raporlar) için Emniyet Müdürlüğü ya da Polis Okulu'nca verilen matbu evraklar, 1 adet resim, Resmi Kimlik Belgesi ve fotokopisi gerekmektedir. Bu tür işlemler için ücret talep edilmemektedir.

 

RESMİ KURUM RAPORLARI

                Mahkeme, Savcılık, Sosyal Güvenlik Kurumu, Vergi Daireleri v.b. kurumlardan Resmi Yazı ile istenen raporlar; Resmi Yazı ile müracaat eden kişiler hastanemiz evrak kayıt biriminden kayıt yapıldıktan sonra resmi kimlik ve fotokopisi ile başvurulması gerekmektedir.

                Ek Karar Raporları; (Çalışanların almış oldukları raporların hakem hastane olarak incelenmesine ilişkin raporlar) Sağlık Müdürlüğü ya da İlgili Kurumun Resmi yazıları ile müracaat eden kişiler hastanemiz evrak kayıt biriminden kayıt yapıldıktan sonra sağlık kurulu heyetimizde incelenerek heyetin vereceği karara göre işlem yapılmaktadır. Şahsın gelmesi gerektiği takdirde şu işlemler yapılmaktadır; İncelenmesi istenen Eski Raporlara ait tetkiklere ilişkin reçete, laboratuar formları, röntgen filmleri ile birlikte, Resmi Kimlik Belgesi ve fotokopisi gerekmektedir.

 

SAĞLIK KURULU RAPORLARININ DÜZENLENMESİ VE GÖNDERİLMESİ İŞLEMLERİ NASIL YAPILMAKTADIR?

                Şahsen müracaat ile düzenlenen raporlar imza ve onay aşamalarının tamamlanmasının ardından en geç 10 (on) gün içerisinde rapor sahibine, 1. Derece yakınlarına ya da yasal temsilcisine teslim edilmektedir. Kurumlardan resmi yazı ile istenen raporlara ilişkin sağlık kurulu raporları evrakı gönderen kuruma en geç 15 (onbeş) gün içerisinde posta ile gönderilir.

RAPORUMU KAYBEDERSEM SURET RAPOR ALABİLİR MİYİM?

                Kayıp ya da çalıntı raporlar için rapor sahibi ya da yasal temsilcisinin dilekçesi, kimlik belgesi ve fotokopisi ile müracaatı ile ilgili rapor arşivden çıkarılarak kurum içi raporlar 15(onbeş) gün içinde, Urla Arşivlerinden 30(otuz) gün içinde çıkarılarak teslim edilmektedir. ( 10 yılı geçmeyen raporlar için bu işlem uygulanmaktadır.)

 


  © 2014 T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.